IMO Dünya Denizcilik Günü Etkinliği


4-6 Kasım tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen IMO Dünya Denizcilik Günü Etkinliği'nde Turkon Holding olarak iki firmamızla katildik.Turkon Line ve Sedef Tersanesi olarak katildigimiz etkinlikte, yerli ve yabanci birçok misafir yer aldı.

Dünya Denizcilik Günü Etkinliği'nin ilk gününde Turkon Line, Turkon Holding ve Sedef Tersanesi'nden çalışma arkadaşlarımız, Turkon Line Yönetim Kurulu Başkanı & Sedef Tersanesi İcra Kurulu Başkanı Metin Kalkavan ile standımızda buluştular. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sn. Ahmet Arslan, etkinlik kapsaminda standımızı ziyaret etti. 

Yoğun ilgiyle karşılaştığımız organizasyonda, ITÜ Denizcilik Fakültesi öğrencilerini de konuk ettik. Öğrenciler, Sedef Tersanesi İdari İşler Müdürü Sualp Keser tarafından bilgilendirildi.

5 Kasım Cumartesi günü 1. oturumunda, IMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan moderatör olarak yer aldı. Denizciliğin farklı bakış açılarıyla ele alındığı bölümde; teorik bilgiler tazelenirken, pratikte de sürdürülen uygulamalar ve çalışmalar dinleyicilere aktarıldı.
 
Aynı gün, IMO Genel Sekreteri Kitack Lim, Dünya Denizcilik Üniversitesi rektörü Cleopatra Doumbia-Henry, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlık Müsteşarı Suat Hayri Aka’yı Turkon standımızda konuk etmekten büyük memnuniyet duyduk.