Turkon Line


Turkon Konteyner Taşımacılık ve Denizcilik A.Ş. 3 Mart 1997 yılında Kaşif Kalkavan Grubu tarafından Amerika ve Türkiye – Akdeniz arasında düzenli deniz taşımacılığı yapmak amacıyla kuruldu. Aynı yıl 9 nisan 1997’de TurkonLine İzmir,4 Ekim 1997 de TurkonLine Mersin acentaları faaliyete geçti.

Türkiye – Amerika hattı seferlerini 11 gün gibi kısa bir sürede tamamlayan TurkonLine 1998 Ocak ayında ilk yurtdışı yatırımını gerçekleştirerek Turkon Amerika ofisini hizmete soktu.

3 Nisan 2000 yılında Ankara irtibat ofisi, 1 Agustos 2000’de TurkonLineBursa, yurtdışında Temmuz 2002 ‘de TurkonLine İngiltere ve Eylül 2002’de de TurkonLine Almanya ofisleri faaliyete geçti.

TurkonLine’ın gerçekleştirdiği seferler direk ve transit süreleri kısadır ve faaliyete geçtiği günden itibaren konteyner taşımacılığında yeni ‘’ zaman standartları ‘’ yaratmış olması ‘’ ile tanınmaktadır.

Uluslararası taşımacılıkta güven > sloganı ile hizmet vermekte olan TurkonLine ‘ın şu an için hizmet vermekte bulunduğu limanlar; Akdeniz Limanları, İsrail Limanları, Amerika, Avrupa limanlarıdır.

TurkonLine’ın bünyesinde bulunan konteyner kapasitesi ile de ihtiyaca göre gerekli hizmeti rahatlıkla verebilen TurkonLine’ın tamamı yeni imal edilmiş konteynerlerle,standart konteynerların yanı sıra cpc euro palet, 40’high cube,flat rack, open top,askılı ve reefer konteyner çeşitleride bulunmaktadır. TurkonLine; bünyesinde bulundurduğu modern ve hızlı konteyner gemileri ve müşteri hizmetlerine verdiği önem ile kısa sürede Türk ve yabancı rakiplerinin arasından sıyrılıp Deniz ve Kara Ticaretinde çok önemli bir konuma geldi.

1997 – 2007 seneleri arasında göstermiş olduğu ilerleme, firmasına katmış olduğu yeni gemi ve araçları ile insan ve insan faktörüne vermiş olduğu deger, teknoloji ile beraber ilerleme , emniyet ve güvenin birleştiği bir anlayışa sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Denizcilik sektörünün bilinirliğini sağlamak ve önemini gözler önüne sermek için ayrıca çalışmalarda bulunan TurkonLine ‘ın en büyük hedeflerinden bir de dünya denizciliğinde Türk firmalarının güvenilirliğini ispat etmektir.

"Turkon Konteyner Taşımacılık ve Denizcilik A.Ş. ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi sertifikalarına sahiptir."