Yönetim Kurulu

Nevzat Kalkavan
Yönetim Kurulu Başkanı

1949 yılında Rize’nin İyidere ilçesinde doğmuştur. Denizcilik Bankası Gemi Yapı Sanat Enstitüsü mezunudur. Turkon Holding bünyesinde bulunan şirketlerin Yönetim Kurulu Başkanı’dır. 1997 yılında kurmuş olduğu Turkon Line ve Sedef Gemi İnşaatı A.Ş, Turkon Konteyner Taşımacılık A.Ş, Turkon Kara Taşımacılığı A.Ş, Anadolu Turizm Yatırımları A.Ş, Turkon Demiryolu Taşımacılığı A.Ş ve sahibi olduğu birçok şirketin de Kurucu Başkanı’dır.

Nevzat KALKAVAN evli ve 3 çocuk babası olup, sosyal hayatta Deniz Ticaret Odası Şeref üyesi, Türk Deniz Eğitim Vakfı ve Turmepa - Deniz Temiz Derneği’nin de kurucu üyesi olup, Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyesidir. Ayrıca birçok dernek ve şirketlerin de yönetimindedir.Mehmet Salih Kalkavan
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1954 yılında Rize’nin İyidere ilçesinde doğmuştur. Denizcilik Bankası Gemi Yapı Sanat Enstitüsü mezunudur. Uzun seneler sporcu kimliği ile ön plana çıkmıştır. 1977-1987 yılları arasında Sarıyer Spor Kulübü’nde, 10 yıl profesyonel olarak takımına hizmet vermiş ve 7 yıl da kaptanlığını yapmıştır.

Turkon Holding’ e bağlı Turkon Demiryolu A.Ş ve Turkon Havacılık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı‘ dır. Turkon Konteyner A.Ş, Sedef Gemi İnşaatı A.Ş, Kaşif Denizcilik A.Ş, Kanlıca Denizcilik A.Ş, Batı Denizcilik A.Ş ve Anadolu Turizm Yatırımları A.Ş,Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı’ dır.

Evli ve 2 çocuk babası olan Mehmet Salih KALKAVAN, sosyal hayatta Kal-Der, Büyük Kulüp Derneği, Deniz Ticaret Odası, Türk Deniz Eğitim Vakfı ve Turmepa -Deniz Temiz Derneği üyesi olarak etkinliklerini devam ettirmektedir.Metin Kalkavan
İcra Kurulu Başkanı

1959 yılında Rize’nin İyidere İlçesinde doğmuştur. 1982 yılında Boğaziçi Üniversitesi, İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümünü bitirip Master’ını 1986 yılında İngiltere’de University Of Playmouth’da Denizcilik İşletmesi ve Finans üzerine yapmıştır.

Turkon Holding A.Ş. ve Sedef Tersanesi A.Ş. İcra Kurulu Başkanı olan Metin Kalkavan grup Firmalarından; Turkon Konteyner ve Denizcilik Taşımacılığı A.Ş, Kaşif Denizcilik A.Ş, Anadolu Turizm Yatırımları A.Ş, TRK Denizcilik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı olup Turkon Kara Taşımacılığı A.Ş, Turkon Demiryolu A.Ş, Turkon Havacılık A.Ş. ‘nin Yönetim Kurulu Üyeliği mevcuttur.
11 Kasım 2002’den bu yana IMEAK – Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır. TOBB – Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği üyesi olan Metin Kalkavan TOBB – Deniz Ticaret Odaları Konsey Başkan Yardımcısı, TOBB – Tahkim Kurulu Divan Başkanıdır.

İdeallerinin bir projesi olan Piri Reis Üniversitesi’nin hayata geçirilmesinde ön ayak olan ve büyük çabalar gösteren Metin Kalkavan Üniversite’nin Mütevelli Heyeti Başkanlığı ve TÜDEV Başkan Vekilliğini de yürütmektedir.

Dati Yatırım Holding A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığının yanında, Rize İnşaat Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Ereğli Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanlığını da yapmaktadır.
Bunların yanında 2009-2017 yılları arasında Çaykur Rizespor Kulüp Başkanlığı yapmıştır.

Metin Kalkavan sosyal hayatta; Büyük Kulüp, TURMEPA (Deniz Temiz Derneği), Boğaziçi Mezunları Derneği(BÜMED), üyeliğinin yanında, Marmara Yelken Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi olarak da etkinliklerine devam etmektedir.